Nagłówek strony

   
fb_logo

Aktualność

Pożyczka z OPEN szybko i efektywnie, czyli jak to zrobić?

23 września 2018

Wraz z końcem wakacji do biura Funduszu zwraca się coraz więcej osób i instytucji zainteresowanych tym instrumentem zwrotnym. Również na portalu loguje się coraz więcej osób chcących złożyć wniosek o pożyczkę. Zanim jednak zasiądziemy do wypełnienia wniosku powinniśmy odpowiednio się do tego przygotować.

Po pierwsze zapoznać się z Regulaminem udzielania pożyczek, dokumentami potrzebnymi do ubiegania się o pożyczkę oraz pytaniami i odpowiedziami na najczęściej pojawiające się problemy. Zaznaczyć wszystkie wątpliwości i spisać pytania przydatne w komunikacji z pracownikami Funduszu.

Po drugie uzyskać zaświadczenie o dochodach i zaświadczenie instytucji edukacyjnej - kompletnie i prawidłowo wypełnione. Przygotować skany tych dokumentów beznich nie będzie możliwe złożenie wniosku za jednym wejściem do systemu.

Po trzecie podać swoje dane kontaktowe upewniając się, że są prawidłowe, oraz nie zapominając o systematycznym sprawdzaniu poczty elektronicznej. Każda wątpliwość co do złożonej aplikacji wraz z załącznikami jest Państwu zgłaszana przez biuro Funduszu, od tego jak szybko reagujemy na przekazane informacje zależy czy postęp w rozpatrywaniu wniosku pożyczkowego. 

Wreszcie czwarte i równie ważne jest sprawne załatwienie spraw związanych z podpisaniem umowy i przygotowaniem dokumentów związanych z zabezpieczeniem spłaty pożyczki wskazanych w decyzji o jej przyznaniu.

Postępowanie według się wyżej przedstawionej kolejności działań sprawi, że ubieganie się o pożyczkę będzie na pewno sprawniejsze i  bardziej efektywne.