Nagłówek strony

   
fb_logo

Aktualności

04 listopada 2022

Nieczynna infolinia - Fundusz Pożyczkowy (obsługa pożyczek)

Szanowni Państwo, w dniach 07.11 - 14.11.2022 r. infolinia obsługi pożyczek Projektu OPEN będzie nieczynna. Zapraszamy do kontaktu od dnia 15.11.2022 r.

więcej

02 września 2022

Webinar o Projekcie OPEN

Zapraszamy Was 7 września 2022 o godz. 12:00 na bezpłatne spotkanie online, podczas którego opowiemy o założeniach Projektu OPEN, przekażemy przydatne informacje o składaniu wniosku i niezbędnych dokumentów.

więcej

12 sierpnia 2022

Nieczynna infolinia - Fundusz Pożyczkowy (obsługa pożyczek)

Szanowni Państwo, w dniach 15.08 - 17.08.2022 r. infolinia obsługi pożyczek Projektu OPEN będzie nieczynna. Zapraszamy do kontaktu od dnia 18.08.2022 r.

więcej

05 listopada 2021

Jak poprawnie złożyć wniosek?

Z każdym kolejnym naborem pojawia się wiele pytań dotyczących składania wniosku czy niezbędnych dokumentów. Dlatego wypisaliśmy te elementy, z którymi najczęściej występują problemy, abyście mogli w pełni poprawnie uzupełnić wniosek i starać się o przyznanie pożyczki. Pamiętajcie, że w Projekcie OPEN wnioski są przyjmowane w kolejności wpływu, więc kto pierwszy wyśle poprawnie wypełniony wniosek ma szansę na kształcenie razem z naszym Projektem.

więcej

13 kwietnia 2021

Ważne terminy - jak się w tym nie pogubić

Wybraliście swój wymarzony kurs, szkolenie czy studia i zdecydowaliście się je zrealizować z Projektem OPEN. Złożyliście wniosek, ale zastanawiacie się, czy zrobiliście to poprawnie i kiedy otrzymacie decyzję. Wniosek został oceniony pozytywnie, a następnie podpisaliście umowę, ale zastanawiacie się ile macie czasu na jej odesłanie. Umowa podpisana, środki przekazane instytucji szkoleniowej, a Wy rozpoczęliście kształcenie. Świetnie Wam idzie! Spłacacie sukcesywnie nieoprocentowaną pożyczkę, w której możecie uzyskać nawet do 25% umorzenia. I znów pojawia się pytanie - kiedy nastąpi umorzenie i ile mam czasu na dostarczenie odpowiednich dokumentów.

więcej

07 kwietnia 2021

Który regulamin mnie obowiązuje?

Projekt OPEN funkcjonuje od 2018 r. Od tego czasu udzielono tysiące pożyczek, a zainteresowani mieli okazję skorzystać z wielu kursów, szkoleń czy studiów. Dużą popularnością cieszyły się szkolenia i kursy programistyczne. Uczestnicy z chęcią korzystali z możliwości umorzenia do 25%, którą daje Projekt.

więcej

10 lutego 2021

Zmiana Regulaminu udzielania pożyczek od 10 lutego 2021 r.

10 lutego wchodzi w życie zaktualizowany Regulamin udzielania pożyczek. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Niezmienne pozostaje to, że są to pożyczki nieoprocentowane z możliwością umorzenia nawet do 25%!

więcej

02 września 2020

Najczęściej popełniane błędy przy dostarczaniu kompletu dokumentacji

Szanowni Państwo, prosimy o zapoznanie się z najczęstszymi błędami, które są popełniane w momencie dostarczania Fundacji dokumentów do wypłaty pożyczki. Pomoże to zarówno Państwu jak i nam w przyspieszeniu procesu wypłaty pożyczki.

więcej

09 czerwca 2020

Instrukcje przed złożeniem wniosku

więcej

04 maja 2020

ZMIANA OKRESU KSZTAŁCENIA Z POWODU PANDEMII KORONAWIRUSA

Szanowni Państwo! Prosimy o zapoznanie się z informacją jak postępować w przypadku zmiany okresu kształcenia w danej formie kształcenia.

więcej

18 września 2019

1.REJESTRACJA KONTA / SKŁADANIE WNIOSKU

więcej

04 września 2019

Zawieszenie funkcjonowania infolinii do czasu oceny wszystkich złożonych wniosków

Szanowni Państwo! Informujemy, że wszystkie wnioski złożone do 23.08.2019 do godziny 23:59 są przez nas sukcesywnie rozpatrywane. Wnioski są rozpatrywane zgodnie z kolejnością złożenia! Status swojego wniosku można śledzić w narzędziu aplikacyjnym.

więcej

14 sierpnia 2019

WSTRZYMANIE NABORU WNIOSKÓW z dniem 23.08.2019 godz. 23:59

Informujemy, że w związku z wyczerpaniem środków finansowych przewidzianych w ramach podstawowego naboru do projektu Fundusz „Ogólnopolski Program Edukacji Naukowej”, w dniu 23.08.2019 o godzinie 23:59 zostanie wstrzymany nabór wniosków. Wszystkie zarejestrowane wnioski do dnia 23.08.2019 do godziny 23:59 zostaną przez nas rozpatrzone. Jednocześnie prosimy o cierpliwość, w związku z możliwością wydłużenia procedury oceny wniosków. O wznowieniu naboru wniosków poinformujemy z odpowiednim uprzedzeniem. Mamy nadzieje, że wszystkie osoby zainteresowane naszym Projektem, będą mogły wziąć w nim udział w jak najbliższym czasie w ramach dostępnych środków, pochodzących ze spłat dotychczas udzielonych pożyczek.

więcej

14 sierpnia 2019

Ważna informacja dla osób, którym udostepniono w narzędziu aplikacyjnym umowy pożyczkowe do podpisu

W związku z tym, iż Fundacja chce doprowadzić do finalizacji każdego wniosku przypominamy wszystkim uczestnikom projektu, którym dotychczas zostały w narzędziu aplikacyjnym udostępnione umowy pożyczkowe, o konieczności odesłania na adres Fundacji kompletnej umowy pożyczkowej, zgodnie z komunikatem otrzymanym w momencie udostępnienia umowy.

więcej

13 czerwca 2019

Ponad 7 500 wniosków złożonych do Projektu OPEN

W ciągu półtora roku działania Funduszu aplikacje pożyczkowe złożyło ponad 7 500 osób, biorąc pod uwagę, że jest sporo bezpłatnych form kształcenia cieszy nas to zainteresowanie. Analiza wysokości udzielonych pożyczek wskazuje, że średnia pożyczka ma wartość ok 10 000 zł jest zaciągana na okres 38 miesięcy. Największe zainteresowanie jest w obszarze szkoleń programowania i MBA, z rozwoju hobby najczęściej korzystają osoby zainteresowane awiacją.

więcej

31 maja 2019

Finansowanie studiów podyplomowych i MBA w Polsce i krajach Unii Europejskiej

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych może przebiegać różnymi drogami – niektórzy decydują się na studia podyplomowe lub MBA. Studia podyplomowe są jednak zazwyczaj odpłatne, w tym studia menedżerskie należą do najdroższych programów edukacyjnych. W Polsce za rok nauki na studiach MBA trzeba zapłacić minimum kilkanaście tysięcy złotych.

więcej

25 marca 2019

Studia podyplomowe - kolejny stopień w rozwoju zawodowym

W sesji wiosennej rozpoczynają się nabory na studia podyplomowe na bardzo wielu uczelniach. ta forma kształcenia zyskuje na atrakcyjności głównie ze względu na możliwość szybkiej aktualizacji, poszerzenia wiedzy. Ale także zdobycia nowych kwalifikacji zawodowych. Uczelnie, które współdziałają z Funduszem oferują szereg ciekawych nowych kierunkó kształcenia.

więcej

18 lutego 2019

Nowe stanowisko do obsługi osób, którym przysługuje umorzenie części kapitału pożyczkowego w związku z zakończeniem kształcenia

Z początkiem roku Fundusz rozpoczął procedurę umarzania części kapitału pożyczkowego osobom, które udokumentowały ukończenie kształcenia. W związku z tym uruchomiono nowy kontakt telefoniczny dla pożyczkobiorców ubiegających się o umorzenie części spłaty pożyczonego kapitału. Z początkiem lutego uruchomiono osobne stanowisko do obsługi umorzeń pożyczek , tel.: 87 563 22 65, e-mail: biuroomiw@frp.pl

więcej

28 stycznia 2019

Rośnie liczba pożyczkobiorców Funduszu

Nowy rok rozpoczął się pomyślnie dla Funduszu, już prawie 1000 pożyczek zostało udzielonych, ich średnia wartość to niecałe 9 tys. zł. Wśród pożyczkobiorców są osoby sięgające po pożyczki w wysokości kilkudziesięciu tysięcy na studia MBA i certyfikowane szkolenia zagraniczne, ale też takie które pożyczają kilka tysięcy złotych na podniesienie kwalifikacji zawodowych lub zdobycie uprawnień na przykład lotniczych czy kierowania pojazdami.

więcej

10 grudnia 2018

Ile kosztują studia MBA i jak je sfinansować?

MBA, czyli Masters of Business Administration, to elitarne studia podyplomowe, skierowane przede wszystkim do menedżerów, pragnących rozwinąć swoje kompetencje biznesowe. Program studiów obejmuje zarówno przekaz wiedzy teoretycznej, jak i doskonalenie praktycznych umiejętności. Dyplom MBA to nowe horyzonty zawodowe. Absolwenci studiów menedżerskich bez problemu orientują się w zagadnieniach dotyczących ekonomii, finansów, zarządzania przedsiębiorstwem i zasobami ludzkimi, a także potrafią prowadzić negocjacje i aplikować nowatorskie rozwiązania. Dzięki swoim kompetencjom, osoby po studiach MBA są grupą niezwykle cenioną na rynku pracy. Przekłada się to bezpośrednio na ich zarobki, które przeciętnie są nawet trzykrotnie wyższe niż u pracowników posiadających jedynie dyplom magistra. Na studia menedżerskie mogę zdecydować się nie tylko kandydaci doświadczeni w zarządzaniu, ale także każdy, kto planuje zmiany w swoim życiu zawodowym i chciałby wkroczyć na ścieżkę menedżerską.

więcej

12 listopada 2018

Certyfikaty zawodowe kluczem do sukcesu

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych może przebiegać różnymi drogami – niektórzy decydują się na studia podyplomowe, inni na kursy doszkalające czy dodatkowe szkolenia. Dla osób, którym zależy na tym, by zwiększyć swoje szanse na rynku pracy, przekwalifikować się lub po prostu zyskać nowe umiejętności, doskonałym rozwiązaniem jest zdobycie certyfikatu zawodowego. Uzyskuje się go dzięki trwającemu określony czas procesowi certyfikacji, na który składają się różnorodne elementy kształceniowe: szkolenia, zajęcia praktyczne, egzaminy. W niektórych dziedzinach, na przykład w budownictwie, lotnictwie, informatyce, służbie zdrowia i niektórych obszarach związanych z przemysłem, zdobywanie certyfikatów zawodowych staje się wręcz niezbędne i rzutuje na dalszy przebieg kariery. Szczególnym prestiżem cieszą się międzynarodowe certyfikaty zawodowe, m.in. brytyjskiego Instytutu Rachunkowości Zarządczej CIMA (Chartered Institute of Management Accountants) czy Instytutu Audytów Wewnętrznych CIA (Certified Internal Auditor).

więcej

29 października 2018

Dlaczego warto zdobywać wiedzę za granicą? Wywiad z uczestniczką projektu

Zachęcamy do zapoznania się z opinią Pani Elżbiety, która zdecydowała się wziąć pożyczkę na wysokospecjalistyczne szkolenie za granicą. Decyzje takie nie zawsze są Łatwe, ale do odważnych świat należy. Warto przemyśleć taką opcję i rozejrzeć się za odpowiednią instytucją, która pomoże nam w zdobyciu nie tylko wartościowych kwalifikacji, ale również nowych inspirujących i pożytecznych kontaktów.

więcej

23 września 2018

Pożyczka z OPEN szybko i efektywnie, czyli jak to zrobić?

Wraz z końcem wakacji do biura Funduszu zwraca się coraz więcej osób i instytucji zainteresowanych tym instrumentem zwrotnym. Również na portalu loguje się coraz więcej osób chcących złożyć wniosek o pożyczkę. Zanim jednak zasiądziemy do wypełnienia wniosku powinniśmy odpowiednio się do tego przygotować.

więcej

17 września 2018

Już czas podejmować decyzje, rok akademicki za pasem

Po wakacjach, słonecznych i pełnych wrażeń czas na nowe wyzwania. Dzieci już rozpoczęły naukę, zapanowaliśmy nad wszystkimi zajęciami szkolnymi i dodatkowymi. Teraz kolej na nas. Może nowe kwalifikacje do opanowania, a jeśli nie to coś przyjemnego związanego z zakończonym okresem odpoczynku. Profesjonalna fotografia, uprawnienia pilota drona lub wreszcie wciąż odkładany kurs malarstwa?

więcej

18 lipca 2018

Szkolenie w Barcelonie, Berlinie a może w Paryżu ?

Dla odważnych, poszukujących i ciekawych świata Fundusz OPEN otwiera możliwość skorzystania z udziału w szkoleniach zagranicą ( na obszarze Unii Europejskiej). W ofertach zagranicznych uczelni i instytucji szkoleniowych można znaleźć bardzo ciekawe propozycje, a przy okazji rozwinąć swoje umiejętności językowe.

więcej

16 lipca 2018

Pierwsi absolwenci szkoleń finansowanych ze środków Funduszu OPEN już są!

Niektóre osoby, które w marcu i kwietniu wystąpiły o pożyczki proces kształcenia mają już za sobą. Pierwsze 14 osób to generalnie informatycy, którzy skorzystali z krótkoterminowych szkoleń kwalifikacyjnych. Jedna osoba zainwestowała w rozwój swoich osobistych umiejętności.

więcej

12 lipca 2018

Uwaga ! zmiana regulaminu udzielania pożyczek od 12 lipca 2018

Z dniem 12 lipca wchodzi w życie nowy regulamin udzielania pożyczek, prosimy o zapoznanie się z załączonymi dokumentami.

więcej

06 czerwca 2018

A może spełnić swoje marzenie?

Zapewne każdy ma w życiu taki moment, że chciałby zasmakować czegoś nowego. Na przykład rejsu jachtem, skoków spadochronowych, prowadzenia zajęć fitness lub pilotowania drona. No tak, ale koszt szkolenia umożliwiającego zdobycie takich kwalifikacji to spory wydatek. Ale może jednak nie warto rezygnować ze swoich marzeń?

więcej

30 kwietnia 2018

Kursy, szkolenia do 25% taniej?

Czas wakacji się zbliża, wielu z nas planuje wykorzystać je nie tylko na leniwy wypoczynek. Dla entuzjastów nowej wiedzy i nowych znajomości jest możliwość połączenia przyjemnego z pożytecznym. Taka opcją jest wakacyjna nauka języków obcych. Może rozważyć wyjazd do kraju, gdzie wszyscy mówią w języku, którego chcemy się nauczyć? Co prawda to skok na głęboką wodę zwłaszcza dla początkujących, ale jak wiadomo praktyka czyni mistrzem.

więcej

05 kwietnia 2018

Kolejne pożyczki na kształcenie udzielone

Z każdym tygodniem przyrasta liczba uczestników naszego projektu zainteresowanych podnoszeniem kwalifikacji zawodowych i skutecznie aplikujących o pożyczkę na kształcenie. Na koniec marca zarejestrowanych w systemie aplikacyjnym było już 315 osób. Największym zainteresowaniem cieszą się krótkookresowe formy kształcenia takie jak kursy i szkolenia.

więcej

11 marca 2018

Piszą o nas

Już na samym początku działania Projekt OPEN zyskał wsparcie informacyjne wielu podmiotów zajmujących się upowszechnianiem idei kształcenia, teraz zainteresowały się nami również media. Jeśli zastanawiacie się nad rozwojem swoich kompetencji w obszarze IT (i nie tylko) polecamy tekst opublikowany na portalu Antyweb.pl. Ciekawy artykuł wskazujący projekt OPEN jako źródło finansowania kształcenia można przeczytać pod linkiem: http://antyweb.pl/jak-zostac-programista-w-kilka-miesiecy/

więcej

11 marca 2018

Pierwsze rezultaty działania Projektu

Za nami pierwszy miesiąc funkcjonowania Projektu OPEN. W tym czasie na naszej stronie zarejestrowały się 164 osoby, z czego 130 jest w trakcie wypełniania aplikacji. Natomiast 5 osób już może cieszyć się z pozytywnie rozpatrzonych wniosków. Wśród aplikujących największym zainteresowaniem cieszą kierunki kształcenia związane z branżą IT oraz rozwójem kompetencji menedżerskich na studiach MBA. Zachęcamy kolejne osoby do bycia OPEN i skorzystania z Projektu!

więcej

23 lutego 2018

Spotkanie informacyjne z przedsiębiorcami w Poznańskim Parku Naukowo - Technologicznym

W spotkaniu w Poznańskim Parku Naukowo - Technologicznym zgromadziło około 10 osób zainteresowanych tematem, prezentacja zasad działania instrumentu zwrotnego w postaci pożyczek na kształcenie dorosłych jak i na poprzednim spotkaniu wywołała nowe tematy do dyskusji na temat podnoszenia kwalifikacji i możliwości korzystania z takich narzędzi jak pożyczki funduszu OPEN. Jednym z tematów był aspekt zdolności finansowej potencjalnych pożyczkobiorców.

więcej

18 lutego 2018

nowe pytania i odpowiedzi na stronie

W zakładce Pytania i Odpowiedzi pojawiły się nowe informacje, zachęcamy do zapoznania się z nimi

więcej

18 lutego 2018

Spotkanie informacyjne z przedsiębiorcami w Płockim Parku Naukowo - Technologicznym

Pierwsze z cyklu kilkudziesięciu zaplanowanych w tym roku spotkań informacyjnych na temat pożyczek Funduszu OPEN odbyło się 16 lutego w Płockim Parku Naukowo - Technologicznym

więcej