Nagłówek strony

Aktualności

12 listopada 2018

Certyfikaty zawodowe kluczem do sukcesu

Podnoszenie kwalifikacji zawodowych może przebiegać różnymi drogami – niektórzy decydują się na studia podyplomowe, inni na kursy doszkalające czy dodatkowe szkolenia. Dla osób, którym zależy na tym, by zwiększyć swoje szanse na rynku pracy, przekwalifikować się lub po prostu zyskać nowe umiejętności, doskonałym rozwiązaniem jest zdobycie certyfikatu zawodowego. Uzyskuje się go dzięki trwającemu określony czas procesowi certyfikacji, na który składają się różnorodne elementy kształceniowe: szkolenia, zajęcia praktyczne, egzaminy. W niektórych dziedzinach, na przykład w budownictwie, lotnictwie, informatyce, służbie zdrowia i niektórych obszarach związanych z przemysłem, zdobywanie certyfikatów zawodowych staje się wręcz niezbędne i rzutuje na dalszy przebieg kariery. Szczególnym prestiżem cieszą się międzynarodowe certyfikaty zawodowe, m.in. brytyjskiego Instytutu Rachunkowości Zarządczej CIMA (Chartered Institute of Management Accountants) czy Instytutu Audytów Wewnętrznych CIA (Certified Internal Auditor).

więcej

29 października 2018

Dlaczego warto zdobywać wiedzę za granicą? Wywiad z uczestniczką projektu

Zachęcamy do zapoznania się z opinią Pani Elżbiety, która zdecydowała się wziąć pożyczkę na wysokospecjalistyczne szkolenie za granicą. Decyzje takie nie zawsze są Łatwe, ale do odważnych świat należy. Warto przemyśleć taką opcję i rozejrzeć się za odpowiednią instytucją, która pomoże nam w zdobyciu nie tylko wartościowych kwalifikacji, ale również nowych inspirujących i pożytecznych kontaktów.

więcej

23 września 2018

Pożyczka z OPEN szybko i efektywnie, czyli jak to zrobić?

Wraz z końcem wakacji do biura Funduszu zwraca się coraz więcej osób i instytucji zainteresowanych tym instrumentem zwrotnym. Również na portalu loguje się coraz więcej osób chcących złożyć wniosek o pożyczkę. Zanim jednak zasiądziemy do wypełnienia wniosku powinniśmy odpowiednio się do tego przygotować.

więcej

17 września 2018

Już czas podejmować decyzje, rok akademicki za pasem

Po wakacjach, słonecznych i pełnych wrażeń czas na nowe wyzwania. Dzieci już rozpoczęły naukę, zapanowaliśmy nad wszystkimi zajęciami szkolnymi i dodatkowymi. Teraz kolej na nas. Może nowe kwalifikacje do opanowania, a jeśli nie to coś przyjemnego związanego z zakończonym okresem odpoczynku. Profesjonalna fotografia, uprawnienia pilota drona lub wreszcie wciąż odkładany kurs malarstwa?

więcej

18 lipca 2018

Szkolenie w Barcelonie, Berlinie a może w Paryżu ?

Dla odważnych, poszukujących i ciekawych świata Fundusz OPEN otwiera możliwość skorzystania z udziału w szkoleniach zagranicą ( na obszarze Unii Europejskiej). W ofertach zagranicznych uczelni i instytucji szkoleniowych można znaleźć bardzo ciekawe propozycje, a przy okazji rozwinąć swoje umiejętności językowe.

więcej

16 lipca 2018

Pierwsi absolwenci szkoleń finansowanych ze środków Funduszu OPEN już są!

Niektóre osoby, które w marcu i kwietniu wystąpiły o pożyczki proces kształcenia mają już za sobą. Pierwsze 14 osób to generalnie informatycy, którzy skorzystali z krótkoterminowych szkoleń kwalifikacyjnych. Jedna osoba zainwestowała w rozwój swoich osobistych umiejętności.

więcej

12 lipca 2018

Uwaga ! zmiana regulaminu udzielania pożyczek od 12 lipca 2018

Z dniem 12 lipca wchodzi w życie nowy regulamin udzielania pożyczek, prosimy o zapoznanie się z załączonymi dokumentami.

więcej

06 czerwca 2018

A może spełnić swoje marzenie?

Zapewne każdy ma w życiu taki moment, że chciałby zasmakować czegoś nowego. Na przykład rejsu jachtem, skoków spadochronowych, prowadzenia zajęć fitness lub pilotowania drona. No tak, ale koszt szkolenia umożliwiającego zdobycie takich kwalifikacji to spory wydatek. Ale może jednak nie warto rezygnować ze swoich marzeń?

więcej

30 kwietnia 2018

Kursy, szkolenia do 25% taniej?

Czas wakacji się zbliża, wielu z nas planuje wykorzystać je nie tylko na leniwy wypoczynek. Dla entuzjastów nowej wiedzy i nowych znajomości jest możliwość połączenia przyjemnego z pożytecznym. Taka opcją jest wakacyjna nauka języków obcych. Może rozważyć wyjazd do kraju, gdzie wszyscy mówią w języku, którego chcemy się nauczyć? Co prawda to skok na głęboką wodę zwłaszcza dla początkujących, ale jak wiadomo praktyka czyni mistrzem.

więcej

05 kwietnia 2018

Kolejne pożyczki na kształcenie udzielone

Z każdym tygodniem przyrasta liczba uczestników naszego projektu zainteresowanych podnoszeniem kwalifikacji zawodowych i skutecznie aplikujących o pożyczkę na kształcenie. Na koniec marca zarejestrowanych w systemie aplikacyjnym było już 315 osób. Największym zainteresowaniem cieszą się krótkookresowe formy kształcenia takie jak kursy i szkolenia.

więcej

11 marca 2018

Piszą o nas

Już na samym początku działania Projekt OPEN zyskał wsparcie informacyjne wielu podmiotów zajmujących się upowszechnianiem idei kształcenia, teraz zainteresowały się nami również media. Jeśli zastanawiacie się nad rozwojem swoich kompetencji w obszarze IT (i nie tylko) polecamy tekst opublikowany na portalu Antyweb.pl. Ciekawy artykuł wskazujący projekt OPEN jako źródło finansowania kształcenia można przeczytać pod linkiem: http://antyweb.pl/jak-zostac-programista-w-kilka-miesiecy/

więcej

11 marca 2018

Pierwsze rezultaty działania Projektu

Za nami pierwszy miesiąc funkcjonowania Projektu OPEN. W tym czasie na naszej stronie zarejestrowały się 164 osoby, z czego 130 jest w trakcie wypełniania aplikacji. Natomiast 5 osób już może cieszyć się z pozytywnie rozpatrzonych wniosków. Wśród aplikujących największym zainteresowaniem cieszą kierunki kształcenia związane z branżą IT oraz rozwójem kompetencji menedżerskich na studiach MBA. Zachęcamy kolejne osoby do bycia OPEN i skorzystania z Projektu!

więcej

23 lutego 2018

Spotkanie informacyjne z przedsiębiorcami w Poznańskim Parku Naukowo - Technologicznym

W spotkaniu w Poznańskim Parku Naukowo - Technologicznym zgromadziło około 10 osób zainteresowanych tematem, prezentacja zasad działania instrumentu zwrotnego w postaci pożyczek na kształcenie dorosłych jak i na poprzednim spotkaniu wywołała nowe tematy do dyskusji na temat podnoszenia kwalifikacji i możliwości korzystania z takich narzędzi jak pożyczki funduszu OPEN. Jednym z tematów był aspekt zdolności finansowej potencjalnych pożyczkobiorców.

więcej

18 lutego 2018

nowe pytania i odpowiedzi na stronie

W zakładce Pytania i Odpowiedzi pojawiły się nowe informacje, zachęcamy do zapoznania się z nimi

więcej

18 lutego 2018

Spotkanie informacyjne z przedsiębiorcami w Płockim Parku Naukowo - Technologicznym

Pierwsze z cyklu kilkudziesięciu zaplanowanych w tym roku spotkań informacyjnych na temat pożyczek Funduszu OPEN odbyło się 16 lutego w Płockim Parku Naukowo - Technologicznym

więcej