Nagłówek strony

Aktualności

06 czerwca 2018

A może spełnić swoje marzenie?

Zapewne każdy ma w życiu taki moment, że chciałby zasmakować czegoś nowego. Na przykład rejsu jachtem, skoków spadochronowych, prowadzenia zajęć fitness lub pilotowania drona. No tak, ale koszt szkolenia umożliwiającego zdobycie takich kwalifikacji to spory wydatek. Ale może jednak nie warto rezygnować ze swoich marzeń?

więcej

30 kwietnia 2018

Kursy, szkolenia do 25% taniej?

Czas wakacji się zbliża, wielu z nas planuje wykorzystać je nie tylko na leniwy wypoczynek. Dla entuzjastów nowej wiedzy i nowych znajomości jest możliwość połączenia przyjemnego z pożytecznym. Taka opcją jest wakacyjna nauka języków obcych. Może rozważyć wyjazd do kraju, gdzie wszyscy mówią w języku, którego chcemy się nauczyć? Co prawda to skok na głęboką wodę zwłaszcza dla początkujących, ale jak wiadomo praktyka czyni mistrzem.

więcej

05 kwietnia 2018

Kolejne pożyczki na kształcenie udzielone

Z każdym tygodniem przyrasta liczba uczestników naszego projektu zainteresowanych podnoszeniem kwalifikacji zawodowych i skutecznie aplikujących o pożyczkę na kształcenie. Na koniec marca zarejestrowanych w systemie aplikacyjnym było już 315 osób. Największym zainteresowaniem cieszą się krótkookresowe formy kształcenia takie jak kursy i szkolenia.

więcej

11 marca 2018

Piszą o nas

Już na samym początku działania Projekt OPEN zyskał wsparcie informacyjne wielu podmiotów zajmujących się upowszechnianiem idei kształcenia, teraz zainteresowały się nami również media. Jeśli zastanawiacie się nad rozwojem swoich kompetencji w obszarze IT (i nie tylko) polecamy tekst opublikowany na portalu Antyweb.pl. Ciekawy artykuł wskazujący projekt OPEN jako źródło finansowania kształcenia można przeczytać pod linkiem: http://antyweb.pl/jak-zostac-programista-w-kilka-miesiecy/

więcej

11 marca 2018

Pierwsze rezultaty działania Projektu

Za nami pierwszy miesiąc funkcjonowania Projektu OPEN. W tym czasie na naszej stronie zarejestrowały się 164 osoby, z czego 130 jest w trakcie wypełniania aplikacji. Natomiast 5 osób już może cieszyć się z pozytywnie rozpatrzonych wniosków. Wśród aplikujących największym zainteresowaniem cieszą kierunki kształcenia związane z branżą IT oraz rozwójem kompetencji menedżerskich na studiach MBA. Zachęcamy kolejne osoby do bycia OPEN i skorzystania z Projektu!

więcej

23 lutego 2018

Spotkanie informacyjne z przedsiębiorcami w Poznańskim Parku Naukowo - Technologicznym

W spotkaniu w Poznańskim Parku Naukowo - Technologicznym zgromadziło około 10 osób zainteresowanych tematem, prezentacja zasad działania instrumentu zwrotnego w postaci pożyczek na kształcenie dorosłych jak i na poprzednim spotkaniu wywołała nowe tematy do dyskusji na temat podnoszenia kwalifikacji i możliwości korzystania z takich narzędzi jak pożyczki funduszu OPEN. Jednym z tematów był aspekt zdolności finansowej potencjalnych pożyczkobiorców.

więcej

18 lutego 2018

nowe pytania i odpowiedzi na stronie

W zakładce Pytania i Odpowiedzi pojawiły się nowe informacje, zachęcamy do zapoznania się z nimi

więcej

18 lutego 2018

Spotkanie informacyjne z przedsiębiorcami w Płockim Parku Naukowo - Technologicznym

Pierwsze z cyklu kilkudziesięciu zaplanowanych w tym roku spotkań informacyjnych na temat pożyczek Funduszu OPEN odbyło się 16 lutego w Płockim Parku Naukowo - Technologicznym

więcej

10 stycznia 2018

Garść informacji

Rozpoczęcie naboru wniosków 1 lutego 2018 r.

więcej