Nagłówek strony

   
fb_logo

Aktualność

Pierwsi absolwenci szkoleń finansowanych ze środków Funduszu OPEN już są!

16 lipca 2018

Niektóre osoby, które w marcu i kwietniu wystąpiły o pożyczki proces kształcenia mają już za sobą. Pierwsze 14 osób to generalnie informatycy, którzy skorzystali z krótkoterminowych szkoleń kwalifikacyjnych. Jedna osoba zainwestowała w rozwój swoich osobistych umiejętności.

Osobami aplikującymi o pożyczki są w większości osoby pracujące (mężczyźni 73%) z wyższym wykształceniem, z dużych miast takich jak Warszawa, Poznań, Wrocław. W ostatnim okresie pojawia się sporo wniosków z mniejszych miejscowości z całej Polski.

Tematyka kształcenia to przede wszystkim informatyka (ponad 70%), w drugiej kolejności finanse i zarządzanie (10%), w pozostałych 20% mieszczą się głównie rozwój zainteresowań osobistych lub hobby takie jak lotnictwo, motoryzacja, nurkowanie.

Zdecydowanie największą popularnością cieszą się kursy kwalifikacyjne (76%), w drugiej kolejności studia podyplomowe (13%). W ostatnich tygodniach pojawiły się też wnioski na rozwój kompetencji miękkich (rozwój osobisty, hobby, uzdolnienia).